KS Sporting Łaskarzew - strona oficjalna

8. Bear Team 3 minus
9. S-Team 0 minus
10. Działki 0 minus

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Sporting Łaskarzew ŁLP 8:4 Działki
2012-09-29, 17:00:00
    relacja »

Granaty Łaskarzew 3:1 Cel Helenów
Epepepe 3:8 Baloteli Team
Sporting Łaskarzew ŁLP 8:4 Działki
Dream Team 7:6 S - Team
Wil - Sad WIlga 7:3 Bear Team

O klubie

Piłkarskie Stowarzyszenie Sportowe „KS SPORTING ŁASKARZEW” powołane zostało do życia w kwietniu 2010r. przez grupę ludzi, dla których futbol to wielka pasja, a oglądanie meczów w telewizji to za mało...=) Jego nadrzędnym celem jest propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu, poszukiwanie własnych pasji życiowych oraz dróg własnego rozwoju.

Najbardziej propagowaną przez nas dyscypliną sportu jest piłka nożna, którą stowarzyszenie proponuje jako doskonałe narzędzie dla wyżej wymienionych celów.

Ideą przewodnią piłki nożnej, jest upowszechnianie i aktywizacja społeczna różnych środowisk wokół jednej z najbardziej popularnych w świecie dyscyplin sportowych. Piłka nożna jest więc sportem powszechnie dostępnym, nie wymagającym znacznych nakładów finansowych, w celu uprawiania go. Powszechność tej dyscypliny sportu, powoduje integrację społeczną różnych środowisk lokalnych. Dla wielu mieszkańców miasta i gminy Łaskarzew jest to jedyna możliwość aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym oraz jedyna możliwość zaistnienia w sporcie. Otwiera to również drogę wielu młodym ludziom do własnego rozwoju i budowania w sposób zdrowy swojej przyszłości.

Obok aktywności związanej z pracą i pozyskiwaniem środków do życia, człowiekowi musi towarzyszyć równocześnie funkcjonowanie w strukturach budujących społeczeństwo obywatelskie. Dla osiągnięcia tych celów (zgodnie z celami statutowymi) stowarzyszenie „KS SPORTING ŁASKARZEW” podjęło decyzję (na walnym zebraniu członków stowarzyszenia) o przystąpieniu jako partner do projektu „Porozumienie Organizacji Pozarządowych POSTĘP” dofinansowanego z PO FIO 2010, dzięki czemu członkowie naszej organizacji oraz ich bliscy mają m.in. sposobność uczestnictwa w różnego rodzaju szkoleniach (oczywiście nieodpłatnie).

Stowarzyszenie „KS SPORTING ŁASKARZEW” zamierza zatem nie tylko intensywnie pracować nad rozwojem własnych struktur i osób zrzeszonych w stowarzyszeniu, ale także aktywnie włączać się w działania podejmowane przez lokalne i ponad lokalne instytucje działające w obszarze wsparcia rozwoju polskiego modelu gospodarki społecznej oraz sportowej, w oparciu o rozwój społeczny jednostki jak i całych społeczności.

Zatem celem działalności Piłkarskiego Stowarzyszenia Sportowego „KS SPORTING ŁASKARZEW” jest przede wszystkim:

• prowadzenie działalności sportowej wśród młodzieży i mieszkańców miasta i gminy Łaskarzew oraz upowszechnianie aktywnego stylu życia i czynnego wypoczynku;
  • stwarzanie właściwych warunków do uprawniania piłki nożnej oraz specjalistycznego szkolenia w tej dziedzinie;
  • propagowanie rozwoju piłki nożnej i innych dziedzin sportu wśród młodzieży, postaw otwartości i tolerancji społecznej;
  • promocja sportu i turystyki aktywnej oraz rywalizacji sportowej wg zasad „fair play”;
  • organizacja zawodów, imprez sportowych, charytatywnych i integracyjnych (dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych);
  • stworzenie niezależnej platformy wspólnej dla środowisk piłkarskich jak również nawiązanie współpracy ze środowiskami i instytucjami o podobnych celach;
  • wpieranie młodych talentów piłkarskich i promocja młodych sportowców oraz ich osiągnięć;
  • propagowanie czynnego uprawiania sportu jako sposobu na rozwój własnej osobowości oraz prowadzenie działalności edukacyjnej w tym zakresie podczas organizowanych spotkań czy też wyjazdów;
  • wydawanie publikacji (głównie na stronie: www.ks-sporting.futbolowo.pl), w celu promowania naszej działalności i rozgrywek w ramach powiatowej ligi LZS.

STRUKTURA ORGANIZACYJNA „KS SPORTING ŁASKARZEW”:

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Sporting Łaskarzew 1:5 Płomień Górki
Ładowanie...

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. grzonek 207